Štědrý den & Vánoční úklid

17. listopadu 2015 v 14:08 | Dominika's World


A je to tu zas. Blíží se prosinec a abych už pomalu začala kupovat dárky.
Kupování dárků, vánoční úklid, stres.. ano, to přichází.
Zevšeho nejvíce se bojím mích financích, nevím co levnějšího a normálního (ne ponožky, obrázek apod.) bych měla koupit, je nás hodně takže vymýšlet a vymýšlet, musím se dostavit na nějaký vánoční trh, nějaký šperky koupit.

I když už ten Štědrý den mě ta úleva opouští, protože mám dárky nakoupené i zabalené, už mi zbývá se jen přežírat cukroví a chlebíčků + sledovat pohádky. Teď je to nejhorší období, kdy nic nemám, úklid mě teprve čeká (sice mám ráda vánoční úklid,protože najdu spoustu nových věcí co jsem hledala a můžu mít super pocit že jsem v čistém. Než se pustím do toho většího úklidu,vyklidím si něajký velký šuplík nebo postel abych měla ty dárky kam schovat) a já mám depresy jak to letošní vánoce zvládnu, když nás je zase o jednoho více.

Právě teď přemýšlím.. jestli sem tohle neměla psát do deníčku.. o_o to je jedno :D

Jestli by někoho zajímalo, jak probýhá náš Štědrý den.. :D

Ráno, když vstanu (není to jinačí ráno jako každý jiný) tak ucítím tu krásnou vůni našeho vánočního stromečku, který jsme včera zdobili.Počkám, až se vzbudí ostatní a mezi tím zapálím 4 svíčky. Ostatní se vzbudili. Jdou do obýváku, máma vytáhne snídani a každý si něco dáme, my ,,děti" si dáme vánočku s máslem a cukrovím. Díváme se po snídani na televizi mezitím máma už samozdřejmě vaří večeři. Jdeme se projít. Možná si doma zahrajeme i nějaké stolní hry. Pouštíme lodičky a rozkrájíme jablko.Máme takový zvyk - že máma když loupe bramboru, tak mi vždycky jednu dám, ať ji sním.Když se blíží večer (respektive tma) zhruba o půl 4, jdeme celá rodina na hřbitov (nejsme věřící). Máma vždy ještě chvilinku zůstane doma ,,aby dovařila polívku" nebo ,,si skočila na záchod" (ano jde dát tam dárky) (mimochodem já tam ty dárky dám taky chvilu předtím než odejdou) na hřbitově jsme zhruba tak 1 hodinu. Dojdeme domů, jdeme si dát večeři (vívar, bramborový salát s řízkama) a rozbalíme dárky. Jdeme k babičce a dědovi (bydlí podnáma, nebydlíme v bytovce ale v domě) (mimochodem oni s náma šli na hřbitov i snáma jedli) a k ní dojde taky celá rodina a rozbalíme dárky. Samozdřejmě jsme přes den jedli cukroví, i chlebíčky.

Nastává období: Nežer to a 24. on to nikdo nežere!!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beautysarah beautysarah | Web | 18. listopadu 2015 v 20:09 | Reagovat

Tak můj Štědrý den vypadá skoro stejně :D
Jinak hezký článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama